Jakie słowa można układać w Scrabble? Sprawdź w słowniku online

Układanie słów z wylosowanych liter to najkrótszy opis gry Scrabble, która już od 1931 roku bawi ludzi na całym świecie. Jakie słowa dopuszczone są do układania w tej grze? Zobacz, jak można łatwo sprawdzić, czy stworzone z płytek wyrazy są prawidłowe.

Gra Scrabble – dopuszczalność słów

Według zasad gry w Scrabble dozwolone jest układanie słów, które zostały umieszczone w słownikach języka polskiego wraz z ich formami gramatycznymi, na przykład z odmianą przez przypadki, w różnej liczbie.

W grze nie można stosować słów:

  • zaczynających się od wielkiej litery
  • wymagających zastosowania łącznika, apostrofu, niepolskich znaków diakrytycznych
  • zapisywanych w cudzysłowie

Najdokładniejsze zasady dopuszczalności użycia słów w grze Scrabble opracowała Polska Federacja Scrabble. Stworzony przez nią Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty jest używany podczas oficjalnych rozgrywek w Scrabble.

Słownik Scrabble – sprawdź słowa online

Aby sprawdzić, czy dane słowo jest dopuszczalne do użycia w grze w Scrabble, nie trzeba mieć pod ręką opasłego tomu ze słownikiem języka polskiego. Teraz można skorzystać z wygodniejszego rozwiązania jak słownik Scrabble online.

Internetowe słowniki Scrabble pozwalają na błyskawiczne sprawdzenie, czy konkretne słowo jest dopuszczalne do użycia w grze – także według Oficjalnego Słownika Polskiego Scrabblisty. Za pomocą takich serwisów można również sprawdzić warianty słów do ułożenia z dostępnych liter – wystarczy tylko wpisać do okienka wszystkie posiadane litery, by słownik podpowiedział możliwe do ułożenia wyrazy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *